BUGÜN 18 MART…

Cihet-i Askeriyede, savaşa girmeden önce, savaştan zaferle çıkma ihtimalini görmek için savaşacak kuvvetlerin ellerindeki silah araç gereç bunları kullanacak insan göz önüne alınarak bir hesap yapılır. (Buna eskiden “nispi muharebe gücü” denirdi)

Mazisi zaferlerle dolu Türk Ordusu, bu nispi muharebe gücü açısından çok dezavantajlı durumlarda bile muhteşem zaferlere imza atmıştır.

Çünkü,
Harp silah araçları ne kadar gelişirse gelişsin, DÜNYADA KEŞFEDİLMİŞ VEYA KEŞFEDİLECEK EN GÜÇLÜ SİLAH, DAVASI UĞRUNA ÖLÜMÜ GÖZE ALMIŞ İNSANDIR…

“Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum”
“Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz” şeklinde emirler verebilen bir komutan, bu emirlerin verilebileceği bir asker ancak bu ulusun bağrından çıkabilmiştir.

Çanakkale’nin, Türk İstiklal Harbinin, bu milleti farklı bir millet yapan hadisenin sırrı budur…
Veya, BU İDİ…

Bugün,
Vatan uğruna ölmeyi göze alan kınalı kuzu olmak, benim gibi sıradan bir memurun kredi kartı limitinin satın alacağı bir BEDELE düşmüştür ve bankalar bunun kredisini vermek için yırtınır hale gelmiştir.

Ölmeyi emredecek komutanlar, karşılığında vatan savunmasının sırlarının, stratejik savunma planlarının ortalıkta dolaşmasına, silah arkadaşlarının sahte delillerle içeri alınmasına göz yumacak kadar ikballerini düşünür hale gelmişlerdir.

Sonuç olarak,
Dün Çanakkale’yi geçemedikleri için yeni bir coğrafya dizayn edemeyenlerin torunları, bugün ellerini kollarını sallayarak emellerini tahakkuk ettirmektedirler.

İçim acıyor içim…
Çünkü, o, Çanakkale’yi geçemeyenlerin torunları, dedelerinin bu hayallerini, dün Çanakkale’yi geçilmez kılanların torunlarının “rızasıyla”, “iradesiyle” gerçekleştirmektedirler…

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker,
Sen bu âvizenin altında, bürünmüş kanına,
Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem;
Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem;
Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana…
Yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana.

Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s